Vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch sa prijímajú úmysly na odslúženie svätej omše vždy len v sakristii farského kostola a to dvojakým spôsobom:

Prvý spôsob poznajú veriaci ako tzv. terminované úmysly. Ide o úmysly na sväté omše, ktorých dátum i čas omše odslúženia pozná obetujúci veriaci vopred. Kňazi ich odslúžia vo svätých omšiach v Po-Pia o 6:30 hod.; v Po-Št o 8:00 hod., v Pia o 11:30 hod. a v Ne ráno o 6:00/7:30 hod. a večer počas týždňa o 18:30 hod. - mimo stredy (ak samozrejme nie je vo farských oznamoch vyhlásené ešte niečo iné). Zapisovanie terminovaných úmyslov prebieha štyrikrát do roka na jednotlivé kvartále roka (na obdobia: január-marec; apríl-jún; júl-september; október-december). Zapisovanie prebieha v sakristii kostola po sv. omšiach a to zhruba mesiac pred daným obdobím. A v deň, keď to je vyhlásené vo farských oznamoch. Presný termín začiatku zapisovania úmyslov je teda vždy vyhlásený vo farských oznamoch. Úmysel sv. omše je zapísaný do zoznamu a prepísaný s termínom a časom sv. omše na osobitný papierik, ktorý je v obálke odovzdaný obetujúcemu veriacemu človekovi. Pri nahlásení úmyslov sa nevyberajú žiadne peniaze! Milodar za odslúženie sv. omše sa daruje celebrujúcemu kňazovi až po jej odslúžení v sakristii kostola. A ideálne je vložiť milodar do obálky, v ktorej bol odovzdaný papierik s daným zápisom úmyslu.

Druhý spôsob prijímania úmyslov na sväté omše poznajú veriaci pod názvom neterminované úmysly. To znamená, že ide o úmysly na sväté omše, ktorých termín odslúženia nie je známy. Keďže kňazi slúžia sväté omše napr. v školách alebo v nemocnici či poskytujú tieto sv. omše na odslúženie penzionovaným kňazom na dôchodku. Je založená kniha omšových intencií a to výlučne pre neterminované úmysly. Z tejto knihy potom kňazi slúžia úmysly na spomínaných miestach. Tieto úmysly môžu byť odslúžené v rôznych časoch a na rôznych miestach.
Osobitne sa takéto sv. omše zapisujú počas našej mariánskej púte každoročne na začiatku septembra na vybraných miestach v kostole. Pri zápise úmyslu sa dostane obrázok so zápisom nahláseného úmyslu. A pri neterminovaných úmysloch sv. omší sa milodar dáva hneď pri jeho nahlásení.

Úmysly sv. omší vo filiálke Nemčice sa vybavujú priebežne v sakristii kostola s pánom kostolníkom. U neho sa vyberie možný termín. A rovnako sa pri nahlásení nedávajú žiadne peniaze. Milodar je možné darovať prostredníctvom pána kostolníka alebo priamo kňazovi, avšak až pred či po sv. omši, ktorá je aktuálne slúžená na daný nahlásený úmysel.

Pre pohrebné zádušné sv. omše vo farskom kostole v Topoľčanoch boli rezervované sv. omše, ktoré sú v stredu večer o 18:30 hod. a v sobotu ráno o 8:00 hod. (Tieto dni boli zvolené naprieč týždňom a s predpokladom, aby sa na nich mohlo zúčastniť čo najviac pozostalých. Sú to zväčša hrané sv. omše s organom.) Na tieto vybrané určené dni sa pohrebné sv. omše zapisujú priebežne po dohode s pozostalými pri nahlásení pohrebu zosnulého, ktorý naša farnosť zabezpečuje. Nahlásenie tak prebieha v kancelárii nášho farského úradu. Milodar za sv. omšu sa odovzdáva až po jej odslúžení celebrujúcemu kňazovi v sakristii kostola.
Pohrebné sv. omše na filiálke Nemčice sú poväčšine slávené spolu s pohrebnými obradmi a to priamo v deň a v čase pohrebu.

Slávenie tzv. Gregoriánskych sv. omší (teda 30 sv. omší počas po sebe nasledujúcich 30 dní), ktoré sa obetujú za zosnulého človeka, je možné vybaviť v úradných hodinách v kancelárii nášho farského úradu. Takéto sv. omše následne odovzdávame buď Biskupskému úradu v Nitre alebo nejakému kláštoru, ktorý zabezpečí kňaza, ktorý 30 dní bude slúžiť sv. omšu za konkrétneho zosnulého človeka. Pri týchto sv. omšiach sa milodar odovzdáva priamo pri nahlásení úmyslu Gregoriánskych omší.