Prihláška na birmovku v školskom roku 2024/2025.

Vypísané a podpísané tlačivo je potrebné odovzdať do 14. októbra 2024
v úradných hodinách v kancelárii farského úradu - Nám. M. R. Štefánika 34/61, Topoľčany.
Info: Úradné hodiny kancelárie farského úradu.

Všetky údaje v prihláške, prosíme, vypisujte zodpovedne s diakritikou
( teda s dĺžňami a mäkčeňmi ). Pred každým vyplnením konkrétneho údaju si pozorne prečítajte informačné okienko,
aby sa predišlo chybám a ďalším administratívnym nezrovnalostiam. Ďakujeme za pochopenie.

Vypíšte svoje MENO A PRIEZVISKO.
Dajte si pozor, aby ste vpísali svoje meno a priezvisko do políčka na to určeného.
Aby sa nestalo, že vpíšete meno do priezviska a priezvisko do mena. Prosíme, vypíšte všetko s diakritikou - nezabudnite teda na mäkčene a dĺžne.
Vysluhovanie sviatosti birmovania v našej Rímskokatolíckej cirkvi Farnosť Topoľčany je plánované na MÁJ/JÚN 2025.
Pre prijatie sviatosti birmovania – je potrebné mať sviatosť katolíckeho krstu.
Treba vedieť základné modlitby, pravidelne sa zúčastňovať v nedeľu a vo sviatok na sv. omši a pravidelne pristupovať k svätej spovedi.
Počas prípravy na slávnosť birmovania je potrebné sa zúčastňovať na duchovných aktivitách,
náukových stretnutiach a osvojovať si vedomosť patričných náboženských poznatkov.
Veľmi dôležitá je osobná ochota a úmysel birmovanca prijať sviatosť birmovania.
Vyberte OSLOVENIE.
( Na základe tejto informácie sa bude uvádzať vaše oslovenie v prípadných e-mailoch/SMS-kách, ktoré by sme vám posielali. )
Vypíšte svoju ADRESU TRVALÉHO BYDLISKA
Adresu, kde aktuálne bývate. (V prípade, že obec nemá pomenované svoje ulice, tak názov ulice nevypisujete, uvediete len číslo.)
Vyberte miesto FARNOSTI, do ktorej patríte, čiže kde bývate.
Ak vaša farnosť, do ktorej patríte, nie je v zozname, zvoľte možnosť zadať inú farnosť a vpíšte ju do zobrazeného políčka na to určeného.

Zoznam farností a ich filiálok celého Topoľčianskeho dekanátu nájdete: https://www.farnost-topolcany.sk/clanky/dekanat-topolcany
Vypíšte MIESTO a DÁTUM vášho NARODENIA.
Pri zadávaní dátumu narodenia sa zobrazí kalendárik. Rok narodenia zmeníte kliknutím na názov mesiaca napr. September 2024
následne na rok 2024 a môžete sa jednoducho posúvať po rokoch spätne.
Vypíšte MIESTO KRSTU.
Napíšte miesto krstu kde ste boli pokrstený. Napr. Topoľčany, Topoľčany sv. Gorazda, Nemčice, ...
1. SV. PRIJÍMANIE
Vyberte odpoveď!
Vypíšte MENO a PRIEZVISKO vašej MATKY, respektíve rodné priezvisko.
A vpíšte jej vierovyznanie.
Vypíšte MENO a PRIEZVISKO vášho OTCA, respektíve rodné priezvisko.
A vpíšte jeho vierovyznanie.
Vyberte resp. vpíšte NÁZOV ŠKOLY a TRIEDU
Ak nie ste už študentom ani jednej z uvedených škôl, tak zvoľte možnosť iná škola, resp. zvoľte už nie som študent. Triedu uveďte Rímskou číslicou: napr. IX.A.
Vypíšte KONTAKTNÉ ÚDAJE BIRMOVANCA a JEDNÉHO Z RODIČOV (resp. zákonného zástupcu).
E-MAIL a TELEFÓNNE ČÍSLO birmovanca a jedného z rodičov (resp. zákonného zástupcu)
sú uvádzané kvôli posielaniu užitočných informácií ohľadne birmovky a pre našu vzájomnú komunikáciu.
Ak počas prípravy svoj terajší e-mail zmeníte, prosíme, zašlite nám informáciu o tejto zmene na adresu: topolcany.fara@gmail.com
V prípade, že tak neurobíte, tak dôležité informácie nemusia ku vám príjsť.
Na hlavný kontaktný e-mail birmovanca, bude chodiť primárne všetka emailová komunikácia a jej kópia bude poslaná na e-mail rodiča.
Hlavný kontaktný email birmovanca a telefónne číslo rodiča (resp. zákonného zástupcu) je povinný údaj - pozadie kolonky je označené ružovou farbou.
Po odoslaní formulára si skontrolujte vašu e-mailovú schránku a pokračujte podľa pokynov uvedených v správe.
Ďakujeme za pochopenie.
Dôležité poznámky!
  • Kandidát na birmovanie musí byť aspoň žiakom 9. ročníka základnej školy alebo starší (napr. stredoškolák či dospelý).
  • Každý záujemca o birmovanie, ktorý nebol pokrstený vo farnostiach Topoľčany a Topoľčany sv. Gorazda (alebo v ich filiálkach: Nemčice, Tovarníky, Malé Bedzany), musí si bezpodmienečne zabezpečiť, aby spolu s týmto vytlačeným tlačivom priniesol si birmovanec aj svoj krstný list z farnosti, kde bol pokrstený(á).
  • Pokiaľ záujemca o birmovanie nebýva v meste Topoľčany či v obciach Nemčice, Tovarníky alebo Malé Bedzany (vrátane obcí: Nitrianska Streda a Chrabrany), je nevyhnutne potrebné od farára z farnosti, v ktorej birmovanec býva, vyžiadať si písomné povolenie (tzv. licenciu) pre prijatie sviatosti birmovania vo Farnosti Topoľčany.
  • V prípade, že k prihláške na birmovku je v niektorých prípadoch potrebné doložiť taktiež Licenciu k birmovaniu (teda povolenie) alebo Krstný list z inej ako sú topoľčianske farnosti, tak prihláška bude prevzatá iba s potrebnými tlačivami.
  • Vytlačenú prihlášku na birmovku (aj s prípadnými tlačivami) si odovzdá
    osobne birmovanec v kancelárii Farského úradu v jej úradných hodinách do 14. októbra 2024.
Keďže sme všetci v EÚ viazaní ochranou osobných údajov, nevyhnutne Vás musíme oboznámiť s nasledujúcim právnym textom,
ktorý sa dotýka tejto ochrany a súvisí s agendou pri spracovaní údajov o birmovancoch.
Súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov na základe zákonného nariadenia GDPR.